رتبه برتر جشنواره ملی اینفوگرافیک ایثار و شهادت: «رسم سرخ» زمینه ساز رقابت و رشد است

محمد ملا نژاد گفت: جشنواره‌هایی مانند رسم سرخ ویژه‌ی موشن گرافی و اینفوگرافیک، اقدام بسیار خوبی است و باعث رشد متخصصان این زمینه می‌شود و رقابتی ایجاد می‌کند تا پژوهشگر ایده خلق کرده و ایجاد اثر کند.

 

به گزارش نوید شاهد؛ محمد ملانژاد کارگردان اثر پرواز 655 به عنوان رتبه نخست بخش موشن گرافیک جشنواره رسم سرخ دانشجوی دانشگاه صدا و سیما، ساکن شهر رامسر در استان مازندران است و از حدود چهار سال پیش، به طور حرفه‌ای در زمینه موشن‌گرافی کار می‌کند.

وی در گفتگویی در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره و پس از کسب رتبه اول موشن گرافیک اظهار کرد: ایده این اثر از داستان پرواز 655 ایران ایر در سال 1366 است که توسط ناو وینسنس آمریکا مورد هدف قرار می‌گیرد. برای این اثر سعی کردیم مانند بازی‌های رایانه‌ای نشان بدهیم که چگونه یک کاپیتان آمریکایی پای بازی نشسته و موشک مورد استفاده، مراحل بازی و ... را انتخاب می‌کند. در ادامه جریان بازی، کاپیتان شلیک می‌کند و چندین نفر را می‌کشد.

ملانژاد درباره جزئیات فنی اثر پرواز 655 گفت: این کار با دو نرم افزار پایه‌ای افتراِفِکت و سینما فوردی انجام شد که به خاطر کمبود زمان، شبانه روزی بر روی آن کار شد و از طراحی تا ساخت، 12 روز طول کشید.

این برگزیده هیئت داوران جشنواره رسم سرخ، افزود: از طریق یکی از اساتید خود با جشنواره رسم سرخ آشنا شدم. البته کار دیگری را هم با عنوان "امام حسین (ع) با یک دنیا مواجه شد"برای رسم سُرخ فرستاده‌ام که چند ماه پیش ساخته شد و یکی از پربازدیدترین‌ها بود. کار دیگر با عنوان "غروب" که پروژه پایان نامه‌ام بوده، اثری درباره گرفتن پهپاد آمریکایی در هوا بود که هنوز به پخش نرسیده است.

وی در پایان یادآور شد: به اعتقاد من افزایش برگزاری جشنواره‌هایی مانند رسم سرخ ویژه‌ی موشن گرافی و اینفوگرافیک، اقدام بسیار خوبی است زیرا باعث رشد متخصصان این زمینه می‌شود و رقابتی ایجاد می‌کند تا پژوهشگر ایده خلق کرده و ایجاد اثر کند. در کشورمان افراد زیادی داریم که می‌توانند در این حرفه کار کنند اما متاسفانه زمینه‌های مناسب وجود ندارد و رشته‌ای درحال رُشد است. جشنواره رسم سرخ هم شروعی خوب است که باید هر ساله تکرار شود.

انتهای پیام/

 

چهار شنبه 15 اسفند 1397 11:31